Zo doet Sebastiaan dat: design in de kern van je organisatie brengen

Design thinking en klantgerichte oplossingen komen steeds vaker samen binnen organisaties. Goed nieuws, want design kan veel bijdragen aan je impact. Hoe ontwikkeld design binnen een organisatie is, noemen we design maturity. Het gaat niet alleen om zichtbare output, zoals apps en websites, maar ook om de plek van design in je bedrijfscultuur. Onze strategy director Sebastiaan legt in drie stappen uit hoe je checkt waar je staat én hoe je zorgt dat design bijdraagt aan de groei van je organisatie.

Stap 1: Zorg voor inzicht

‘Veel organisaties weten niet goed waar ze staan op het gebied van design. Met een design maturity scan brengen we dat in kaart. We kijken naar vier thema’s: designtools, designprocessen, designtalent en designcultuur. Vaak hebben bedrijven bijvoorbeeld al tools en designers, maar ontbreekt de doorvertaling naar processen in de praktijk. En juist die vertaalslag voegt waarde toe aan je organisatie. Pas als je inzicht hebt, weet je waarmee je aan de slag moet, daarom is dit een belangrijke eerste stap.’

Stap 2: ga samen aan de slag

‘Wil je design echt verweven in je organisatie? Dan is het belangrijk om draagvlak te creëren. Een manier om dit te doen is (service) designers betrekken bij processen, klantreizen en proposities. Voeg bijvoorbeeld visualisatie toe aan het ontwikkelen van klantreizen of scenario’s. Maar, je hoeft niet per se te ontwerpen om design onderdeel te maken van je proces. Het gaat ook om mentaliteit: creatief denken en durven experimenteren.’  

Stap 3: ontwikkel je soft skills

‘Om design écht onderdeel te maken van je organisatie, zijn ook de vaardigheden van je team belangrijk. Van designers, maar juist ook van het management en andere rollen. De cruciale soft skills wat ons betreft? Creativiteit, maakkracht en empathie. Deze tijdloze skills zorgen ervoor dat teams niet alleen beter samenwerken, maar ook effectief kunnen innoveren. Ontdek hier hoe wij in onze Greenberry Academy trainingen aandacht besteden aan de soft skills. 

Meer weten over de design maturity in jouw organisatie?

Bel of mail Sebastiaan.

Bel of mail met Sebastiaan.

Sebastiaan
Strategy Director

design voor verbeteraars

  • Werk
  • Over ons
  • Aanpak
  • Werken bij
  • Updates
  • Contact
  • Blijf up to date:
    NieuwsbriefNieuwsbriefNieuwsbrief